Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upozornuju predem:slabsi povahy>NEDIVAT
+Nakonci celeho clanku a fotek je misto pro komentare a budu rada kdyz tam neco pisnete;)
Polsko je největším vývozcem koňského masa. 90 % putuje do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Každoročně je z Polska převzato přes 30 000 koní. Zubožená zvířata putují často až 5 dní bez přestávek, bez vody a krmení. A řidiči mají přísně zakázáno je krmit. Proč? Protože konzumenti hl. z Itálie nechtějí "nasáklé maso".

Kůň má při normálních podmínkách velké problémy už při cestě dlouhé 24h. A co teprve 5 dní???!!!!

Koně vozí i přes Českou Republiku. (to jen pro ty, co si stále myslí, že se nás to netýká...)

Chcete pomoct??? Podívej te se na:

www.svobodazvirat.cz

www.viva.org.uk

http://www.pomoczviratum.rogner.cz

http://www.ohz.cz/

Moc vás prosím!!!Jestli máte blog,tohle šiřte dál!

Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?

Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast

Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.

Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?

Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?

Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?

A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Pro jeden blbej kožich!

Bezcitnost? Ano to je fakt!


TYGR je překrásné zvíře! Pro mě je to určitě symbol síly a krásy!
A nejradši bych zabíjela lidi kteří jen tak přijedou do Afriky koupí si třeba jednoho
tygra a pak si ho jdou zastřelit...
Tak to chodí koupí si ho prostě a pak si ho můžou zastřelit...
a je to legální (!) ale pro ty zvířata nespravedlivé!
A tak to nechodí jen s tygry!...i se slony, zebrami, pakoni vlastně se vším...
co cheš můžeš musíš si koupit a pak si to zastřelit!...
A nejenom v Africe...i v Asii...
Toto byla taková malá uvaha!
Já kdybych mohla, všechny lidi kteří zbírají zvířata jako trofeje bych pozabíjela!
ANO POZABÍJELA!
POMALOU SMRTÍ!
Nesnáším takové lidi kterým nezáleží na tom jestli jejich děti uvídí tygra žirafu slona či jakékoliv jiné zvíře jedine v knížce...
Nesnáším bezcitné lidi!


Překrásná zvířata!
A NESNÁŠÍM CELEBRITY KTERÉ NOSÍ PRAVÉ KOŽICHY!
to je příšerné! Nosí na sobě zvíře , zvíře které kdysi žilo...
jedlo, spalo, chodilo, lovilo...
a oni jsou tak bezcitní!

To je příšerné a co vedle tohoto obrázku bylo napsáno?
Toto:" Dámy v kožichu.Znáte krásnější pohled?Já ne! "
To je prostě příšerné!

Neni to takhle lepší?

Nechme oblohu ptákům....

...protože sami ji nezvládáme

Nechme vodu rybám....

...protože sami ji neznáme

Nechme na Zemi místo i zvířatům,protože po jejich boku se nám bude žít lépe.


Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.


K těmhle obrázkům snad nemusím psat komentáře...

 


.
.kočičí hlava kdyby nekdo nevedel

. 
 


 


 

 


 


 

 


  


 

 

 


  


  


  

 

 


KORIDA

Korida je považována za rovnocenný zápas mezi odvážným torerorem a zuřivým býkem. Ve skutečnosti však v aréně vítězí jen člověk. Krvežíznivý divák se dočkal - býk trpí, krvácí a je zabit.

Slovníček tradičních pojmů

Býčí zápasy se španělsky řeknou corida de torros. Arénní býk se jmenuje toro. Profesionální zápasník se jmenuje torero. To je všeobecný název pro všechny zápasníky. Torerové se dělí na matadory, to jsou ti hlavní, pikadory a banderillery. Celá tato družina cuadrilla čítá dva pikadory a tři banderillery. Býci jsou před těsně zápasem držení v ohradě corral. U nás vžitý termín toreador používají Španělé pouze s významem pejorativním - říkají tak posměšně jihofrancouzským zápasníkům s býky.


Co to je corrida?

Pro Španěly je korida staletou tradicí, rituálem, kultem, uměním a výzvou. Ale dá se ve jménu tradice omluvit brutální zacházení s živým tvorem? Pochopitelně, že ne...

Koridu rozhodně nemůžeme počítat mezi sportovní odvětví, i když sportovních prvků má hodně. Patří mezi ně všechny figury, které dělají toreři s pláštěnkami a potom matador s muletou, obraty, kterých jsou desítky. Každá figura má své jméno - verónica, mariposa, chicuelina, natural, pase de pecho, media verónica a tak dále, jsou jich desítky a často se liší jedna od druhé pouze v drobnostech, jako je například postavení nohou. Korida je "drama" o třech dějstvích, jimž se říká los tres tercios de la lidia - neboli tři třetiny bitvy. Je to celé hra, tragédie pro pobavení krvechtivých lidí. Tragédie o smrti býka.

Přípravy před soubojem

Po celém Španělsku jsou ranče, kde vyrůstají býci pro arénu. Býci žijí na rančích do odby své dospělosti, což jsou čtyři roky. Tříletý býk je pro arénu příliš mladý, pětiletý zas starý a zkušený, takže se těžko zabíjí. Nikdy za tu dobu nevidí pěšího člověka. Vždy jen muže na koni. Prvního pěšáka vidí až v aréně, ve chvíli, kdy do ní vběhne k zápasu.

Před vpuštěním do arény je býk záměrně handicapován, čímž se sníží riziko pro člověka: ostré rohy jsou opilovány, do očí je mu vetřena vazelína (což značně sníží býkovu schopnost orientace), někdy se podávají v potravě sedativa, tím jsou otupeny jeho smysly.... Po vypuštění z boxu, kde byl býk dlouhé hodin uzavřen bez možnosti pohybu a těsně před vypuštěním bit a drážděn, se náhle ocitá na rozlehlém prostranství stadionu, plném neznámých pachů, hluku, při nočních show také oslňujících reflektorů. Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře vydráždit a rozzuřit.

První dějiství

 Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře okouknout, poznat jeho slabé a silné stránky, a hlavně zjistí, kterým rohem útočí. Následuje matador, který předvede několik figur s pláštěnkou, různě se prohíbá, zaujímá sošné postoje a nechá si projíždět roh býka několik centimetrů od stehna.

Po tomto úvodu odejde a na scénu přichází pikador, většinou na koni, který slouží při útocích býka jako "nárazník". Koně někdy na následky zranění, způsobených býčími rohy zemřou, nebo musí být utraceni, proto jsou na koridu vybíráni koně z řad již starých a nevýkonných zvířat. Pikador na býka seshora z koně útočí, postupně mu zabodává do šíje pět osrých kopí. Je to fáze zvyšující napětí obecenstva, která slouží k vysílení býka. Bolest a ztráta krve u býka snižuje pohybuschopnost, znesnadňuje soustředěnost a orientaci.

Do arény vjeli pikadoři. Jejich koně měli žíněnky na bocích a na břiše a okamžitě bylo jasné proč, protože býk si jednoho koně rychle vybral, vrhl se proti němu, zatlačil ho k barreře, nabral na rohy a vyzvedl i s jezdcem. V té chvíli se pikador, který měl na botách ocelové truhlíky, nahnul na stranu a vší silou vbodl své dlouhé kopí do svalového hrbu na býkově šíji. Tenhle svalový hřeben, to je něco, jako jsou lidské hýždě. Rána v těch partiích bolí, ale nic nepoškodí. Hrot kopí je ostatně opatřen kroužkem, takže do býkova těla pronikne jen několik centimetrů. Býk začal krvácet. Po husté černé srsti tekla rudá krev, lidé křičeli a tleskali a zpoza burladera vyběhl jeden z torerů, aby býka odlákal a pikadoři mohli odjet. První třetina, zvaná suerte de varas, zkouška kopím, skončila. Jejím úkolem je býka zbrzdit, unavit, aby nenesl hlavu tak vysoko.

Druhé dějiství

Pikadora vystřídají banderilleros, vyzbrojeni ostnatými banderillami. Zasahují jimi býka do ran od kopí, nebo okolo nich. Zvyšující se bolest v šíji znemožňuje býkovi držet hlavu vzpřímeně. Banderilleros vbodnou tři páry hůlek do býkovy šíje, potrestané zvíře se prý zklidní a zkoncentruje. Ve skutečnosti je to tak, že vyčerpaný býk útočí z posledních sil na okolo pobíhající bandelieros, zmateně reaguje i na každý pohyb v tribunách a zcela otupen naráží do bednění ohraničující arénu.

Chlapíci s baderillami nastupovali jeden po druhém, první s modrými, druhý s červenými a třetí se zelenými hůlkami. Byl to klasický duel - na jedné straně arény stál býk, na druhé banderillero. Býk zaútočil a muž držící v ruce jednu barevnou hůlku se rozběhl přímo proti němu. Vypadalo to strašlivě, poněvadž se zdálo, že býčí roh projede torerovým tělem jako jehla ponožkou. Jenže muž běžel trošku obloukem, asi tak, jako když se rozbíháte ke flopu, a býkova dráha dělala k tomuto oblouku tečnu. Ve chvíli, kdy se střetli, se muž vyhnul smrtícímu rohu, vypjal se na špičky a sounož, s rukama vysoko zdviženýma, vbodl hůlky do býkova svalového hrbu na šíji. Zůstaly tam a diváci pochvalně vykřikli. Banderillero poté pokračoval v běhu a skryl se do burladera. S těmi hůlkami to nebylo vůbec lehké, většinou se zabodnout hůlky nepodařilo. Spadly do prachu, banderillerové to zkoušeli znovu a znovu, diváci bučeli a házeli do arény polštářky.

Třetí dějiství

Jakmile je býk dostatečně oslaben vyčerpávajícím zápasem, ztrátou krve a bolestí, koordinace jeho pohybů prudce klesá. Přichází "hrdina" matador, aby býkovi uštředřil poslední ránu. Zmučenému zvířeti vráží buď krátkou dýku mezi krční obratle, nebo meč, či kopí do srdce. Je to nejnebezpečbější část faeny, kdy matador drží muletu v levé a meč v pravé ruce, stojí proti býkovi metr od jeho rohů a ve chvíli, kdy býk zaútočí, odvede muletou jeho hlavu doprava dolů k písku arény, nakloní se přes jeho pravý roh a vrazí zahnutý meč do místa mezi býčími lopatkami, místa, které je velké asi jako pětikorunová mince. Když se to povede, meč zajede mezi lopatkami a žebry jako nůž máslem až k aortě, přetne ji a býk klesne na zem. Málokterý matador je však natolik zkušený, aby býka usmrtil první ranou. Umírající zvíře, většinou už neschopné pohybu, je pak za nadšeného jásotu publika barbarsky dobíjeno dalšími bodnutími. Při španělské koridě matador na závěr představení uřízně býkovi uši a oháňku a s vítězným gestem je vhodí do rozvášněného obecenstva.

Potom nastoupil Luis de Pauloba. V býkově šíji se pohupovalo několik hůlek a matador předváděl s muletou řady figur, které vázal dohromady, otáčel si černé, zaprášené a krvavé zvíře kolem těla jako šátek, obracel se k němu zády, klekal na kolena a nechával proletět špičku rohu pět centimetrů od svého nosu a diváci řvali blahem. Trvalo to tak asi pět sedm minut. Těsně před zabitím se Luis de Pauloba zastavil u barrery a vzak si od svého mečíře dlouhý a na konci zahnutý meč. Nastávala chvíle, které Španělé říkají okamžik pravdy, nastávala estocada neboli zabití býka mečem.

Luisovi de Paulobovi se manévr nepovedl. Traval desetinu vteřiny, kdy oba, matador i býk, splynuli v jedno zvíře, jakéhosi kentaura, ale meč narazil na kost, prohnul se jako podkova a pak vyletěl pět metrů vysoko. Diváci se smáli a pohrdavě pokřikovali, a de Pauloba, v obličeji celý zpocený, sebral svůj meč a pokusil se zabít býka podruhé. Napodruhé se práce podařila. Zvíře kleslo, de Pauloba zařval, asi ulehčením, diváci vstali a jali se aplaudovat, ve vzduchu, horkém jako u vysoké pece, stál sloup hutného pachu krve, oslepující slunce šílelo a já najednou zjistil, že mám otevřená ústa a křičím.

Závěr

Při zápase je býk zabit, a kdyby náhodou nebyl, kdyby zabil on matadora (což se ve Španělsku stává tak pětkrát ročně), musí být poražen a rozbourán hned poté. To proto, aby se nestalo, že by zvíře zápas přežilo a nastoupilo někdy později k dalšímu. Býk by tím získal nesmírné zkušenosti a torero by ho prakticky nemohl zabít. Ono je těžké býka zabít, i když se boj protáhne třeba jen o deset minut. Tak rychle se býk učí. "Správný" arénní býk je - pokud nedlí ve stádu - neuvěřitelně statečný a útočný a rozběhne se nejen proti člověku, nýbrž třeba i proti tygru nebo lokomotivě. Je velmi mrštný a rychlý.

Jeden takový zápas člověka s býkem netrvá déle než půl hodiny. Celá show však čtyři i více hodin. V sezóně býčích zápasů tak přijde o život během dne několik býků a koní.

Bojkot

Býčí zápasy je nejrozšířenější v těchto zemích - Španělsko, Portugalsko, Mexiko, jih Francie a Itálie. Pravidla, způsob a velikost provedení i obliba koridy veřejností se liší. Je zjištěno, že drtivé procento zahraničních návštěvníků koridy by po prvním shlédnutí býčí zápasy vícekrát nenavštívilo. Snahou ochranářských organizací po celém světě je proto přesvědčovat turisty, aby svou první návštěvu koridy nikdy nevykonali, čímž by její provozování ztratilo ekonomický efekt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kéž by!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Evča, 14. 3. 2007 15:35)

Kéž by se to dalo zastavit!!!! je to příšerný... to ani není možný co můžou lidi udělat!!!! Jak u toho zvířete mohou jen tak stát a pomalu ho vraždit pod svýma rukama!!!!! to musí bejt neskutečný zrůdy!!!! to je tak hrozný!!!!

protest

(babul, 14. 3. 2007 15:34)

Holky,tak tohle nemá obdoby je to příšerný!Koukla jsem se na pár fotek a pak se mi oči zalili slzamy!A proto řikám..Tohle prostě musí skončit!Je to prostě....TÝRÁNÍ...ne, i to je snad slabé slovo!
NENÁVIDIM LIDI CO TOTO MOHOU UDĚLAT!!

Snad se to obrátí protu nim

(Eliška Hůrková, 11. 3. 2007 9:25)

Todle nemůžu pochopit,zvířata tu byla tisíce let před námy a lidé se chovají,jako že jim všechny patří a musí je poslouchat.A nechápu,jak můžou politici o své zemi prohlašovat,že je vyspělá a přitom tam nechají dělat takové svinstvo.Zavřít je do klecí a povraždit!!!!!!

...

(Magda, 9. 3. 2007 22:12)

Ani sem se na to nedodivala. Asi bych se úplně rozbrečela. Já bych tohle udělala s těma co to dělaj s těma zvířátkama.Kr*****, P******* a další nadávky bych na ně dokázala použít!!!

lidi jsou svine

(vsentluk, 7. 3. 2007 20:01)

Kdyz jsem se koukla na tyjty obrazky rozbrecela jsem se a nechpu jak tajto nekdo muze udelat nemejm tvarim.dyt jsou jak mali deti.bych chtele videt jak by se ty svine laboratorsky chovali kdybich to udelala jejich detem nenavidim takovi svine kdys zvire je to nejhezci stvoreni na svete nechapu to

TO NENÍ MOŽNÉ !

(MucKa, 5. 3. 2007 14:31)

KLdyž jsem se dívala na tyhle fotky, vhrkly mi do očí slzy! je tohle vůbec možné? Jak člověk ještě zajde daleko? nebudeme se zabíjet navzájem, když v této době ubližujeme ubohým zvířatům??????????????????????????????Za tohle by měl být trast smrti ...VÁŽNĚ !

debilove

(siminka, 4. 3. 2007 8:00)

jakej debil tohle muze udelat? ty lidi sou uz fakt nemocny

Kretééééééééééééni

(Ochranitelka, 28. 2. 2007 19:11)

To jsou absolutní čuráááááci.Hned jdu psát Petici na ochranu zvířátek.Ať si to testujou na sobě,když to vymejšlej(ty hnusný patvary)chudáci zvířátka,jak by se to těm debilním lidem asi tak líbilo,co?!Ty zvířátka kvůli nim hrůzostrašně trpěj.Já už se na to týrání nebožátek nemůžu dívat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hnus!

(Hroník, 26. 2. 2007 17:46)

To je nemožné za tohle bych ty lidi zabil,ale asi by na světě by moc lidí už nezbylo.

Hnus!!!

(Sharulka, 25. 2. 2007 17:56)

Ani sem se na to nemohla dodívat...za prvé se mi vlívaly slzy do očí...za druhé se mi zvedal žaludek za třetí to radši ani nechci vidět...je to fakt něco hnusnýho!!!Já nechápu tyhle lidi jak to mužou dělat...vždyť já bych se na to zvíře nemohla ni podívat...no a ani na sebe do zrcadla...za tzo co bnych udělala jenže tohle u mě nehrozí..tohle bych já nedělala. a doufám že ty fotky fotil někdo...kdo chtěl těm zvířatům pomoci a ne ti...kteří jim to svinstvo dělají aby měli pro ně "nádhetné" vzpomínky...No vlastně ani nevím..proč o nich říkám lidi...protože tohle lidi nejsou!!!Ať si to testujou sami na sobě nikdo z normálních lidí nestojí o to..aby se to testovalo na zvířatech...at si lidi kupujou věci z Oriflame nebo Avonu či jiné kosmetické značky...u té je uvedeno že tohle nedělají..pro to se u téhle kosmetiky musí připlácet...ale já radši připlatím něž abych podporovala ty zloduchy...přeju jim aby se jim stalo to,co dělali tem zvířatům a ještě aby je tobolelo několikanásobně VÍÍÍC!!!!!!!!!!!!!

fuj

(jana, 23. 2. 2007 22:21)

jeto hrozné ten kdoto delá toho bych hned potrestala tím čím tam trápí ty zvířata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bůh to všechno vidí

(Martina, 22. 2. 2007 17:03)

Je to to nejhorší co se může na světě stát...!!!!
Nechápu proč lidi, když si dělaj doktoráty a chvástaj se největší inteligencí z božího tvorstva...tak jak mohou dělat něco takového, když je spousta možností dělat třeba právě kosmetiku jinak vždycky je jiná cesta a jiný způsob, který by byl ohleduplný ke všemu živému....ty lidi na to doplatí a budou litovat a bůh, který vše na 100% vidí je přinutí vytrpět to co za svůj život provedli ostatním -jak se říká-Boží mlýny melou pomalu, ale jistě-a já s tím souhlasím....Vy PARCHANTI BEZCITNÝ ZRUDY však ještě uvidíte....=0(

Bůh to všechno vidí

(Martina, 22. 2. 2007 17:02)

Je to to nejhorší co se může na světě stát...!!!!
Nechápu proč lidi, když si dělaj doktoráty a chvástaj se největší inteligencí z božího tvorstva...tak jak mohou dělat něco takového, když je spousta možností dělat třeba právě kosmetiku jinak vždycky je jiná cesta a jiný způsob, který by byl ohleduplný ke všemu živému....ty lidi na to doplatí a budou litovat a bůh, který vše na 100% vidí je přinutí vytrpět to co za svůj život provedl ostatním -jak se říká-Boží mlýny melou pomalu, ale jistě-a já s tím souhlasím....Vy PARCHANTI BEZCITNÝ ZRUDY však ještě uvidíte....=0(

člověk????????

(Renáta, 21. 2. 2007 11:39)

Je mi už 46 let, ale nemůžu pro slzy ani psát. Toto dokáže bytost,která si říká člověk???? Všem těm zrůdám, kteří kdy sáhli na bezmocného tvora, který k nim shlíží s oddaností přeji jedno, aby prožili taková muka, jako ti, kteří byli nuceni trpět jejich rukou! Rukou ČLOVĚKA! Kdo nám dal právo chovat se k tvorům, kteří jsou na světě s námi a kteří mají zrovna takové právo prožít svůj život na této planetě jako člověk. Lidi! Vzpamatujte se!!!! Podívejte se těm ubožákům do očí! Žalují, žalují a nám se to všechno vrátí, ale pak už bude pozdě!!!!!!!!

To snad ani není možné!!!!

(Petra,Olomouc, 19. 2. 2007 23:46)

Snažím se věřit tomu,že těmto "lidem" (zrůdám) se to nějakým způsobem musí někdy nějak nějak vrátit.To přece není možné něco takového beztrestně provádět.Co je to proboha za stvoření co tohle dokážou dělat!Jak můžou snést pohled na takové strašlivé utrpení!!!

koně

(marketka, 17. 2. 2007 10:53)

nejsou tady žádní koně

Nie je vsetko tak ako sa zda

(morwena@szm.sk, 13. 2. 2007 19:09)

nemali by ste nadavat na tych ludi pretoze aj vy ste ludia a oni sa zivia ako mozu aby v tomto svete Prezili netvrdim ze je to spravne ale je to nevyhnutne stavim sa ze kazdy z vas doma ma nieco zo zvierata a ani si to neuvedomujete toto je kolobeh zivota a keby ludia neskumali na zvieratach tak by tento svet bol ovela chudobnejsi.A este chcem dodat ze ludia uz od svojho pociatku nosili zvieraciu kozu .

To je odporný!!!

(vivi, 12. 2. 2007 10:16)

Ten kdo tohle dělá... si nazaslouží žít!!! Proč by kvuli lidem měla trpět zvířátka!!! Jakákoliv!!! Proč se kvuli nějakejm přípravkůp pro Pamelu Enderson zabíjelo!!! Ale příroda nám to vrátí uvidíte!!! Lidi si to možná jednou uvědoměj... a navíc je dobré že takovéto příspěvky dáváte na stránky protože takhle to uvidí víc a víc lidí!! Tohle je horší než nějakej posranej horor!! Z tohodle by lidé neměli spát!!! Prosím zkuzme to nějak zastavit... vivi

spiny

(pata, 9. 2. 2007 23:28)

tym ludom by som robila to iste co oni tym zvieratkam.....

To sou s prominutím SVINĚ

(Stefi..., 6. 2. 2007 17:54)

To není možný jak to někde může dělat...něco horšího co bylo na těch fotkách jsem v životě neviděla a ze vzteku jsem z toho brečela!!jak bezcitní musej být já bych jim udělala to samý...
Mamka mi koupila masku na obličej a tam bylo napsaný testování na zvířatech...ale já jsem si toho všimla až když jsem jí měla na obličeji...to jsem si sakra šáhla do svědomí,.. jak tu masku proboha na zvířatech testovali!!..teď už si jí v životě nekoupim ani kdyby byla za milion...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »