Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upozornuju predem:slabsi povahy>NEDIVAT
+Nakonci celeho clanku a fotek je misto pro komentare a budu rada kdyz tam neco pisnete;)
Polsko je největším vývozcem koňského masa. 90 % putuje do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Každoročně je z Polska převzato přes 30 000 koní. Zubožená zvířata putují často až 5 dní bez přestávek, bez vody a krmení. A řidiči mají přísně zakázáno je krmit. Proč? Protože konzumenti hl. z Itálie nechtějí "nasáklé maso".

Kůň má při normálních podmínkách velké problémy už při cestě dlouhé 24h. A co teprve 5 dní???!!!!

Koně vozí i přes Českou Republiku. (to jen pro ty, co si stále myslí, že se nás to netýká...)

Chcete pomoct??? Podívej te se na:

www.svobodazvirat.cz

www.viva.org.uk

http://www.pomoczviratum.rogner.cz

http://www.ohz.cz/

Moc vás prosím!!!Jestli máte blog,tohle šiřte dál!

Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?

Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast

Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.

Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?

Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?

Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?

A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Pro jeden blbej kožich!

Bezcitnost? Ano to je fakt!


TYGR je překrásné zvíře! Pro mě je to určitě symbol síly a krásy!
A nejradši bych zabíjela lidi kteří jen tak přijedou do Afriky koupí si třeba jednoho
tygra a pak si ho jdou zastřelit...
Tak to chodí koupí si ho prostě a pak si ho můžou zastřelit...
a je to legální (!) ale pro ty zvířata nespravedlivé!
A tak to nechodí jen s tygry!...i se slony, zebrami, pakoni vlastně se vším...
co cheš můžeš musíš si koupit a pak si to zastřelit!...
A nejenom v Africe...i v Asii...
Toto byla taková malá uvaha!
Já kdybych mohla, všechny lidi kteří zbírají zvířata jako trofeje bych pozabíjela!
ANO POZABÍJELA!
POMALOU SMRTÍ!
Nesnáším takové lidi kterým nezáleží na tom jestli jejich děti uvídí tygra žirafu slona či jakékoliv jiné zvíře jedine v knížce...
Nesnáším bezcitné lidi!


Překrásná zvířata!
A NESNÁŠÍM CELEBRITY KTERÉ NOSÍ PRAVÉ KOŽICHY!
to je příšerné! Nosí na sobě zvíře , zvíře které kdysi žilo...
jedlo, spalo, chodilo, lovilo...
a oni jsou tak bezcitní!

To je příšerné a co vedle tohoto obrázku bylo napsáno?
Toto:" Dámy v kožichu.Znáte krásnější pohled?Já ne! "
To je prostě příšerné!

Neni to takhle lepší?

Nechme oblohu ptákům....

...protože sami ji nezvládáme

Nechme vodu rybám....

...protože sami ji neznáme

Nechme na Zemi místo i zvířatům,protože po jejich boku se nám bude žít lépe.


Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.


K těmhle obrázkům snad nemusím psat komentáře...

 


.
.kočičí hlava kdyby nekdo nevedel

. 
 


 


 

 


 


 

 


  


 

 

 


  


  


  

 

 


KORIDA

Korida je považována za rovnocenný zápas mezi odvážným torerorem a zuřivým býkem. Ve skutečnosti však v aréně vítězí jen člověk. Krvežíznivý divák se dočkal - býk trpí, krvácí a je zabit.

Slovníček tradičních pojmů

Býčí zápasy se španělsky řeknou corida de torros. Arénní býk se jmenuje toro. Profesionální zápasník se jmenuje torero. To je všeobecný název pro všechny zápasníky. Torerové se dělí na matadory, to jsou ti hlavní, pikadory a banderillery. Celá tato družina cuadrilla čítá dva pikadory a tři banderillery. Býci jsou před těsně zápasem držení v ohradě corral. U nás vžitý termín toreador používají Španělé pouze s významem pejorativním - říkají tak posměšně jihofrancouzským zápasníkům s býky.


Co to je corrida?

Pro Španěly je korida staletou tradicí, rituálem, kultem, uměním a výzvou. Ale dá se ve jménu tradice omluvit brutální zacházení s živým tvorem? Pochopitelně, že ne...

Koridu rozhodně nemůžeme počítat mezi sportovní odvětví, i když sportovních prvků má hodně. Patří mezi ně všechny figury, které dělají toreři s pláštěnkami a potom matador s muletou, obraty, kterých jsou desítky. Každá figura má své jméno - verónica, mariposa, chicuelina, natural, pase de pecho, media verónica a tak dále, jsou jich desítky a často se liší jedna od druhé pouze v drobnostech, jako je například postavení nohou. Korida je "drama" o třech dějstvích, jimž se říká los tres tercios de la lidia - neboli tři třetiny bitvy. Je to celé hra, tragédie pro pobavení krvechtivých lidí. Tragédie o smrti býka.

Přípravy před soubojem

Po celém Španělsku jsou ranče, kde vyrůstají býci pro arénu. Býci žijí na rančích do odby své dospělosti, což jsou čtyři roky. Tříletý býk je pro arénu příliš mladý, pětiletý zas starý a zkušený, takže se těžko zabíjí. Nikdy za tu dobu nevidí pěšího člověka. Vždy jen muže na koni. Prvního pěšáka vidí až v aréně, ve chvíli, kdy do ní vběhne k zápasu.

Před vpuštěním do arény je býk záměrně handicapován, čímž se sníží riziko pro člověka: ostré rohy jsou opilovány, do očí je mu vetřena vazelína (což značně sníží býkovu schopnost orientace), někdy se podávají v potravě sedativa, tím jsou otupeny jeho smysly.... Po vypuštění z boxu, kde byl býk dlouhé hodin uzavřen bez možnosti pohybu a těsně před vypuštěním bit a drážděn, se náhle ocitá na rozlehlém prostranství stadionu, plném neznámých pachů, hluku, při nočních show také oslňujících reflektorů. Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře vydráždit a rozzuřit.

První dějiství

 Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře okouknout, poznat jeho slabé a silné stránky, a hlavně zjistí, kterým rohem útočí. Následuje matador, který předvede několik figur s pláštěnkou, různě se prohíbá, zaujímá sošné postoje a nechá si projíždět roh býka několik centimetrů od stehna.

Po tomto úvodu odejde a na scénu přichází pikador, většinou na koni, který slouží při útocích býka jako "nárazník". Koně někdy na následky zranění, způsobených býčími rohy zemřou, nebo musí být utraceni, proto jsou na koridu vybíráni koně z řad již starých a nevýkonných zvířat. Pikador na býka seshora z koně útočí, postupně mu zabodává do šíje pět osrých kopí. Je to fáze zvyšující napětí obecenstva, která slouží k vysílení býka. Bolest a ztráta krve u býka snižuje pohybuschopnost, znesnadňuje soustředěnost a orientaci.

Do arény vjeli pikadoři. Jejich koně měli žíněnky na bocích a na břiše a okamžitě bylo jasné proč, protože býk si jednoho koně rychle vybral, vrhl se proti němu, zatlačil ho k barreře, nabral na rohy a vyzvedl i s jezdcem. V té chvíli se pikador, který měl na botách ocelové truhlíky, nahnul na stranu a vší silou vbodl své dlouhé kopí do svalového hrbu na býkově šíji. Tenhle svalový hřeben, to je něco, jako jsou lidské hýždě. Rána v těch partiích bolí, ale nic nepoškodí. Hrot kopí je ostatně opatřen kroužkem, takže do býkova těla pronikne jen několik centimetrů. Býk začal krvácet. Po husté černé srsti tekla rudá krev, lidé křičeli a tleskali a zpoza burladera vyběhl jeden z torerů, aby býka odlákal a pikadoři mohli odjet. První třetina, zvaná suerte de varas, zkouška kopím, skončila. Jejím úkolem je býka zbrzdit, unavit, aby nenesl hlavu tak vysoko.

Druhé dějiství

Pikadora vystřídají banderilleros, vyzbrojeni ostnatými banderillami. Zasahují jimi býka do ran od kopí, nebo okolo nich. Zvyšující se bolest v šíji znemožňuje býkovi držet hlavu vzpřímeně. Banderilleros vbodnou tři páry hůlek do býkovy šíje, potrestané zvíře se prý zklidní a zkoncentruje. Ve skutečnosti je to tak, že vyčerpaný býk útočí z posledních sil na okolo pobíhající bandelieros, zmateně reaguje i na každý pohyb v tribunách a zcela otupen naráží do bednění ohraničující arénu.

Chlapíci s baderillami nastupovali jeden po druhém, první s modrými, druhý s červenými a třetí se zelenými hůlkami. Byl to klasický duel - na jedné straně arény stál býk, na druhé banderillero. Býk zaútočil a muž držící v ruce jednu barevnou hůlku se rozběhl přímo proti němu. Vypadalo to strašlivě, poněvadž se zdálo, že býčí roh projede torerovým tělem jako jehla ponožkou. Jenže muž běžel trošku obloukem, asi tak, jako když se rozbíháte ke flopu, a býkova dráha dělala k tomuto oblouku tečnu. Ve chvíli, kdy se střetli, se muž vyhnul smrtícímu rohu, vypjal se na špičky a sounož, s rukama vysoko zdviženýma, vbodl hůlky do býkova svalového hrbu na šíji. Zůstaly tam a diváci pochvalně vykřikli. Banderillero poté pokračoval v běhu a skryl se do burladera. S těmi hůlkami to nebylo vůbec lehké, většinou se zabodnout hůlky nepodařilo. Spadly do prachu, banderillerové to zkoušeli znovu a znovu, diváci bučeli a házeli do arény polštářky.

Třetí dějiství

Jakmile je býk dostatečně oslaben vyčerpávajícím zápasem, ztrátou krve a bolestí, koordinace jeho pohybů prudce klesá. Přichází "hrdina" matador, aby býkovi uštředřil poslední ránu. Zmučenému zvířeti vráží buď krátkou dýku mezi krční obratle, nebo meč, či kopí do srdce. Je to nejnebezpečbější část faeny, kdy matador drží muletu v levé a meč v pravé ruce, stojí proti býkovi metr od jeho rohů a ve chvíli, kdy býk zaútočí, odvede muletou jeho hlavu doprava dolů k písku arény, nakloní se přes jeho pravý roh a vrazí zahnutý meč do místa mezi býčími lopatkami, místa, které je velké asi jako pětikorunová mince. Když se to povede, meč zajede mezi lopatkami a žebry jako nůž máslem až k aortě, přetne ji a býk klesne na zem. Málokterý matador je však natolik zkušený, aby býka usmrtil první ranou. Umírající zvíře, většinou už neschopné pohybu, je pak za nadšeného jásotu publika barbarsky dobíjeno dalšími bodnutími. Při španělské koridě matador na závěr představení uřízně býkovi uši a oháňku a s vítězným gestem je vhodí do rozvášněného obecenstva.

Potom nastoupil Luis de Pauloba. V býkově šíji se pohupovalo několik hůlek a matador předváděl s muletou řady figur, které vázal dohromady, otáčel si černé, zaprášené a krvavé zvíře kolem těla jako šátek, obracel se k němu zády, klekal na kolena a nechával proletět špičku rohu pět centimetrů od svého nosu a diváci řvali blahem. Trvalo to tak asi pět sedm minut. Těsně před zabitím se Luis de Pauloba zastavil u barrery a vzak si od svého mečíře dlouhý a na konci zahnutý meč. Nastávala chvíle, které Španělé říkají okamžik pravdy, nastávala estocada neboli zabití býka mečem.

Luisovi de Paulobovi se manévr nepovedl. Traval desetinu vteřiny, kdy oba, matador i býk, splynuli v jedno zvíře, jakéhosi kentaura, ale meč narazil na kost, prohnul se jako podkova a pak vyletěl pět metrů vysoko. Diváci se smáli a pohrdavě pokřikovali, a de Pauloba, v obličeji celý zpocený, sebral svůj meč a pokusil se zabít býka podruhé. Napodruhé se práce podařila. Zvíře kleslo, de Pauloba zařval, asi ulehčením, diváci vstali a jali se aplaudovat, ve vzduchu, horkém jako u vysoké pece, stál sloup hutného pachu krve, oslepující slunce šílelo a já najednou zjistil, že mám otevřená ústa a křičím.

Závěr

Při zápase je býk zabit, a kdyby náhodou nebyl, kdyby zabil on matadora (což se ve Španělsku stává tak pětkrát ročně), musí být poražen a rozbourán hned poté. To proto, aby se nestalo, že by zvíře zápas přežilo a nastoupilo někdy později k dalšímu. Býk by tím získal nesmírné zkušenosti a torero by ho prakticky nemohl zabít. Ono je těžké býka zabít, i když se boj protáhne třeba jen o deset minut. Tak rychle se býk učí. "Správný" arénní býk je - pokud nedlí ve stádu - neuvěřitelně statečný a útočný a rozběhne se nejen proti člověku, nýbrž třeba i proti tygru nebo lokomotivě. Je velmi mrštný a rychlý.

Jeden takový zápas člověka s býkem netrvá déle než půl hodiny. Celá show však čtyři i více hodin. V sezóně býčích zápasů tak přijde o život během dne několik býků a koní.

Bojkot

Býčí zápasy je nejrozšířenější v těchto zemích - Španělsko, Portugalsko, Mexiko, jih Francie a Itálie. Pravidla, způsob a velikost provedení i obliba koridy veřejností se liší. Je zjištěno, že drtivé procento zahraničních návštěvníků koridy by po prvním shlédnutí býčí zápasy vícekrát nenavštívilo. Snahou ochranářských organizací po celém světě je proto přesvědčovat turisty, aby svou první návštěvu koridy nikdy nevykonali, čímž by její provozování ztratilo ekonomický efekt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosím

(Šárka, 25. 6. 2009 17:22)

Promiň že ještě píšu, ale chci Ti jen říct, že dám tvojí stránku na můj miniblog, abyy to lidé viděli i s obrázky!!!!!!!!

Ahojky!!

Prosím

(Šárka, 25. 6. 2009 17:18)

Ahoj autorko článku! :oD
Je mi opravdu líto, co všechno s těmi chudáčky dělají. Teď jsem si zaožila miniblog a chtěla bych také něco takového napsat, ale nevím jak přesně. A proto Tě prosím, abych si mohla části tohoto článku okopírovat na svůj miniblog, aby se tyto hnusné věci dozvědělo více lidí jaké to je!!!!!!!!

Předem děkuju. Šárka
Prosím, tvou odpověď mi napiš na Email: sarkanemeckova1@seznam.cz

AHOJKY!!!!!!!!

toto by ČLOVEK neurobil

(NORMÁLNY ČLOVEK, 7. 6. 2009 9:21)

je hnusne ze clovek je taky idiot ( aj ked nie vsetci ) je to smutne... nech si skusi ake to je !! to ani nie je clovek to je netvor najradsej by som takych " ludi " potrestala tym cim ublizuju zvieratkam!!! ... ved Boh nestvoril zvieratka nadarmo clovek bez nich zit proste nemoze!!!

Prečo?

(alica, 23. 5. 2009 16:23)

Prečo toto ľudia robia tým nevinným zvieratám? Nech testujú kosmetiku ny sebe! na čo nám je kozmetika? Tie zvierata museli trpiet aby si niaka skareda panicka nalicila a zmachlila jak netopier...

STOP

(snrmvcx213, 14. 5. 2009 21:00)

máš pravdu, je to hrozný co se děje , ale jak to múžem zastavit...
ti co to provádí se nedají zastavit, sou jako mor...
jednoho z nich zastavíš a objeví se 2 noví

super

(natalka, 3. 5. 2009 20:30)

tohle bych sama nikdy neudelala tahle super holka ktrerá to psala mi rikala ze to má projekt do skoly ja byt jeji ucitelka má ode me jednicku dvakrát podtrzenou s hvezdickou je to proste super a mislím si stejne jako ona ze TÝRÁNÍ ZVÍŘAT JE TO NEJHORŠÍ CO MŮŽE BÝT! (A DOUFÁM ŽE NIKDO Z VÁS NEMÁ V ÚMISLU TÝRAT NEJAKÉ ZVÍŘE!)

kks

(Kacena662, 3. 5. 2009 20:17)

thy kks necháápem týých debilníích sprostích ludí čo to robia ....kebyže sa to čo robia zvieratám stane im ....bodayj bi

>:-(

(Mája, 3. 5. 2009 20:08)

TAK TOHLE JE TEDA NECHUTNÝ!!! NOrmálně se mi chce skoro brečet, když ty obrázky vidim!!! Jak tohle někdo může udělat?! Jo, já vim kdo!!! Kre*éni, jako jsou vědci!!! Já se proto radši ani nemaluju, nepoužívám nějaký speciální serepetičky na vlasy atd!!! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!

stop tpění zvířat

(dáša mrg, 21. 4. 2009 15:45)

tato nadace je proti týrání a zneužívání bolesti zvířat pro zábavu a proti pokusům na zvířatech jestli se chcete přidat tak napište na email margotka1911 nebo na číslo774555312 každá pomoc se hodí

jste vsichni co tam pracujou pice

(barbora, 20. 4. 2009 14:44)

jste vsichni piče a hadejte proc protože to co zviratum delate je hnusny a debilni zvirata nebila stvorena proto aby trpela ale aby je mel clovek rad a to co vy hajzli delate tem chudackum tak se stidte protoze to opravdu neni vtipny tak se nad s sebou zamislete laskave je mi teprve11 ale vite co mam doma psa fenku a mam ji strasne a moc rada a nikdy bych ji tohle co vi tem pejskum,kocickam,kralickum,konim a ostatnim zviratum delate tak tohle bych ji nikdy nemohla udelat tak s tim prestante ja jsem mislela ze lidi maji mozek ale vetsina nejspis nema protoze zvirata jsou mirumilovna tohle by nikdu nedopustil aby se s nema takhle zachazelo tak s tim prestante kdyz ne kvuli nam lidem tak kvuli tem zviratum vdyt je to hruza co delate podivejte se na ty neme tvare jen se podivejte co vidite oni nechcou aby se s nimi takhle zachcazelo oni od vas chcou jen abyste je meli z celeho srdce radi prosim zastavte tyrani zvirat pro ne pro ty chcudaky co se nedozijou ani 1 roku protoze vy je rozpitvate a nadelate z nich klobasi proste toho uz nechte prosim a uvedomte si co delate je to hruza a des proste nechutne vam jich neni ani trochu lito tak se poradne stydte a to tak az scervenate protoze jste tak znusni ke zviratum ze to nema obdoby naschle chudaci.

Fuj!!!

(Hanik, 19. 4. 2009 19:22)

Je to opravdu hrozný!Jak může někdo těmhle malinkej bezbranejm tvorečkům ubližovat?Je to fakt hnusný!!!

Proti týrání

(Das(E)enka, 19. 4. 2009 19:13)

Ahojky, takze ja ze všemi lidičkami souhlasím, protože tohle je neskutečný.. takovy malinký chudinky ale kdyby to nekdo zkousel na lidech tak co? taky by se jim to nelíbilo.. Já prostě nesouhlasim, protoze v těch obrazkach jsem videla jak se ty zwiratka trapi.. dyt to je strasny.. chudacci.. a nejsem asi sama kdo se mnou souhlasí.. já miluju zvirata a mam doma dve kocky, mysi, psa a z tohodle se mi chce teda brečet..
kvuli jednomu dámskýmu kožichu umře treba nevim kolik zviratek, a nebo jedna náplast.. aby se náhodou nepoškodila naše kůže a nebo aby jsme nemeli jenom blbou vyrážku tak za tohle taky ty zviratka trpěj.. třeba to zkouši 5x nebo 10x až se jim podari udelat tu zpravnou naplast co neskodi..
U mě na blogu budu dělat petici proti týrání zvířat tak kdo má blog může se zapsat.. můj blog www.kjetinky.blog.cz
a ty lidi co tohle dělaj asi to nemaj v hlave v poratku a nebo by si meli precist tyhle clanky co MY si o tom myslíme... ! zatim páá a je dobře že jsi udělala tento článek.. je velmi smutny a prece krutě pravdivý.. !!!

P*čácký parchanti!

(Eliška Šafránková, 19. 4. 2009 11:34)

Jelikož jsem Velký Milovník Zvířátek, u tohohle jsem brečela...dovedu si představit co dělaj takovejm např. pískomilům, které mám sama doma...občas je nějaké to trápení nutné, např. když je pískomil nemocný a je nutné mu píchat každá den injekcí nějakou protilátku to chápu, pomáhá to jejich zdraví, ale vživote bych mu nedokázala třeba zmrzačit oči, tlapky nebo něco jiného! To bych prosím pěkně raději skočila z mostu. Jsem ten tip, který má radší zvířata než lidi, a z tohohle bych ty, co to dělají nejradší ZABILA!!! Tak jo, svažte jim ruce, nohy a nelejte jim do očí kyselinu sýrovou! Nalijte jim jí i na záda, proč ne?! To je zábava, že jo?!!!

Vzkaz pro ty "vědce" co týraj zvířátka:
Jste parchanti zkurvení mizerní debulní idiotský! To radši vyhodim malovátka, než abychg vás nechala tohle dělat!!!

testy na zvířatech chce se mi brečet

(gábina, 15. 4. 2009 17:46)

prominte ale piče debilové skurvení atd to je slabé slovo já jim přeju jen to nejhorší a to co dělají těm ubohým tvorečkům ti chudáčci za to přece nemůžou měli by s tím vážně něco dělat já snad pošlu dopis prezidentovi nebo co nechápu proč s tím něco ještě nedělají kdybych měla být obr a mít nadlidské schopnosti pomaloučku bych je trápila až by se plazili k mojim nohám a prosili mě abych je zabila ale já bych je teda nezabila pokračovala bych v tom pořád

Ty lehká holko s nízkým IQ

(Markitka, 12. 4. 2009 0:05)

Buď ráda že tě neznám!Tak bych ti rozkopala tlamu!!Ty musíš být fakt hnusná že ty sračky od max faktoru používáš na ten svůj rypák!

chudáčci malí !!!

(tEsS, 25. 3. 2009 21:04)

to jsou ty největší debilově který tohle dělaj.udělala bych jim uplně to samý aby věděli jaký to je takhle trpět !!!chudákové malí všichni kočičky , pejsci,...ty co to dělaj ani nevědi jak je to bolí když se na ně koukají jak se trápí !!!hlavně aby dostali peníze hajzlové !!!

Týrání zvířat

(Veronika, 25. 3. 2009 20:55)

Tak.To je teda hnus.Jak ty zkurvený lidi můžou dělat takovou hnusnou věc?!Já bych ty lidi zabila dřív než by se nadáli...Ty lidi ani neví jak to těm zvířatům bolí.Chudáčkové zvířátka.

ach jo

(chudáci, 25. 3. 2009 19:22)

DĚLAJÍ SI PRDEL HAJZLOVÉ CHUDÁČCI KOČKY A VŠICHNI ZVÍŘATA KDYBY VĚDĚLI JAKÝ TO JE takoví svině bych zabila!!!!!!nevim jak to někdo může dělat jesi sou léky ze zvířat tak je nejim chudáčci si to nezaslouží!!!!!!!!

Kurvy..!

(BAuSsHka, 25. 3. 2009 19:00)

jsou to debilové ,ty zvířata musela úplně trpět ať si ty pokusi dělají na sobě..!

chytraci

(Radik007, 23. 3. 2009 14:28)

tady jsou vsichni chytri jako radio...tak bezte delat samy na sobe ty pokusy.hlavne ze zerete leky kdyz jste nemocni...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »