Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upozornuju predem:slabsi povahy>NEDIVAT
+Nakonci celeho clanku a fotek je misto pro komentare a budu rada kdyz tam neco pisnete;)
Polsko je největším vývozcem koňského masa. 90 % putuje do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Každoročně je z Polska převzato přes 30 000 koní. Zubožená zvířata putují často až 5 dní bez přestávek, bez vody a krmení. A řidiči mají přísně zakázáno je krmit. Proč? Protože konzumenti hl. z Itálie nechtějí "nasáklé maso".

Kůň má při normálních podmínkách velké problémy už při cestě dlouhé 24h. A co teprve 5 dní???!!!!

Koně vozí i přes Českou Republiku. (to jen pro ty, co si stále myslí, že se nás to netýká...)

Chcete pomoct??? Podívej te se na:

www.svobodazvirat.cz

www.viva.org.uk

http://www.pomoczviratum.rogner.cz

http://www.ohz.cz/

Moc vás prosím!!!Jestli máte blog,tohle šiřte dál!

Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?

Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast

Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.

Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?

Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?

Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?

A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Pro jeden blbej kožich!

Bezcitnost? Ano to je fakt!


TYGR je překrásné zvíře! Pro mě je to určitě symbol síly a krásy!
A nejradši bych zabíjela lidi kteří jen tak přijedou do Afriky koupí si třeba jednoho
tygra a pak si ho jdou zastřelit...
Tak to chodí koupí si ho prostě a pak si ho můžou zastřelit...
a je to legální (!) ale pro ty zvířata nespravedlivé!
A tak to nechodí jen s tygry!...i se slony, zebrami, pakoni vlastně se vším...
co cheš můžeš musíš si koupit a pak si to zastřelit!...
A nejenom v Africe...i v Asii...
Toto byla taková malá uvaha!
Já kdybych mohla, všechny lidi kteří zbírají zvířata jako trofeje bych pozabíjela!
ANO POZABÍJELA!
POMALOU SMRTÍ!
Nesnáším takové lidi kterým nezáleží na tom jestli jejich děti uvídí tygra žirafu slona či jakékoliv jiné zvíře jedine v knížce...
Nesnáším bezcitné lidi!


Překrásná zvířata!
A NESNÁŠÍM CELEBRITY KTERÉ NOSÍ PRAVÉ KOŽICHY!
to je příšerné! Nosí na sobě zvíře , zvíře které kdysi žilo...
jedlo, spalo, chodilo, lovilo...
a oni jsou tak bezcitní!

To je příšerné a co vedle tohoto obrázku bylo napsáno?
Toto:" Dámy v kožichu.Znáte krásnější pohled?Já ne! "
To je prostě příšerné!

Neni to takhle lepší?

Nechme oblohu ptákům....

...protože sami ji nezvládáme

Nechme vodu rybám....

...protože sami ji neznáme

Nechme na Zemi místo i zvířatům,protože po jejich boku se nám bude žít lépe.


Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.


K těmhle obrázkům snad nemusím psat komentáře...

 


.
.kočičí hlava kdyby nekdo nevedel

. 
 


 


 

 


 


 

 


  


 

 

 


  


  


  

 

 


KORIDA

Korida je považována za rovnocenný zápas mezi odvážným torerorem a zuřivým býkem. Ve skutečnosti však v aréně vítězí jen člověk. Krvežíznivý divák se dočkal - býk trpí, krvácí a je zabit.

Slovníček tradičních pojmů

Býčí zápasy se španělsky řeknou corida de torros. Arénní býk se jmenuje toro. Profesionální zápasník se jmenuje torero. To je všeobecný název pro všechny zápasníky. Torerové se dělí na matadory, to jsou ti hlavní, pikadory a banderillery. Celá tato družina cuadrilla čítá dva pikadory a tři banderillery. Býci jsou před těsně zápasem držení v ohradě corral. U nás vžitý termín toreador používají Španělé pouze s významem pejorativním - říkají tak posměšně jihofrancouzským zápasníkům s býky.


Co to je corrida?

Pro Španěly je korida staletou tradicí, rituálem, kultem, uměním a výzvou. Ale dá se ve jménu tradice omluvit brutální zacházení s živým tvorem? Pochopitelně, že ne...

Koridu rozhodně nemůžeme počítat mezi sportovní odvětví, i když sportovních prvků má hodně. Patří mezi ně všechny figury, které dělají toreři s pláštěnkami a potom matador s muletou, obraty, kterých jsou desítky. Každá figura má své jméno - verónica, mariposa, chicuelina, natural, pase de pecho, media verónica a tak dále, jsou jich desítky a často se liší jedna od druhé pouze v drobnostech, jako je například postavení nohou. Korida je "drama" o třech dějstvích, jimž se říká los tres tercios de la lidia - neboli tři třetiny bitvy. Je to celé hra, tragédie pro pobavení krvechtivých lidí. Tragédie o smrti býka.

Přípravy před soubojem

Po celém Španělsku jsou ranče, kde vyrůstají býci pro arénu. Býci žijí na rančích do odby své dospělosti, což jsou čtyři roky. Tříletý býk je pro arénu příliš mladý, pětiletý zas starý a zkušený, takže se těžko zabíjí. Nikdy za tu dobu nevidí pěšího člověka. Vždy jen muže na koni. Prvního pěšáka vidí až v aréně, ve chvíli, kdy do ní vběhne k zápasu.

Před vpuštěním do arény je býk záměrně handicapován, čímž se sníží riziko pro člověka: ostré rohy jsou opilovány, do očí je mu vetřena vazelína (což značně sníží býkovu schopnost orientace), někdy se podávají v potravě sedativa, tím jsou otupeny jeho smysly.... Po vypuštění z boxu, kde byl býk dlouhé hodin uzavřen bez možnosti pohybu a těsně před vypuštěním bit a drážděn, se náhle ocitá na rozlehlém prostranství stadionu, plném neznámých pachů, hluku, při nočních show také oslňujících reflektorů. Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře vydráždit a rozzuřit.

První dějiství

 Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře okouknout, poznat jeho slabé a silné stránky, a hlavně zjistí, kterým rohem útočí. Následuje matador, který předvede několik figur s pláštěnkou, různě se prohíbá, zaujímá sošné postoje a nechá si projíždět roh býka několik centimetrů od stehna.

Po tomto úvodu odejde a na scénu přichází pikador, většinou na koni, který slouží při útocích býka jako "nárazník". Koně někdy na následky zranění, způsobených býčími rohy zemřou, nebo musí být utraceni, proto jsou na koridu vybíráni koně z řad již starých a nevýkonných zvířat. Pikador na býka seshora z koně útočí, postupně mu zabodává do šíje pět osrých kopí. Je to fáze zvyšující napětí obecenstva, která slouží k vysílení býka. Bolest a ztráta krve u býka snižuje pohybuschopnost, znesnadňuje soustředěnost a orientaci.

Do arény vjeli pikadoři. Jejich koně měli žíněnky na bocích a na břiše a okamžitě bylo jasné proč, protože býk si jednoho koně rychle vybral, vrhl se proti němu, zatlačil ho k barreře, nabral na rohy a vyzvedl i s jezdcem. V té chvíli se pikador, který měl na botách ocelové truhlíky, nahnul na stranu a vší silou vbodl své dlouhé kopí do svalového hrbu na býkově šíji. Tenhle svalový hřeben, to je něco, jako jsou lidské hýždě. Rána v těch partiích bolí, ale nic nepoškodí. Hrot kopí je ostatně opatřen kroužkem, takže do býkova těla pronikne jen několik centimetrů. Býk začal krvácet. Po husté černé srsti tekla rudá krev, lidé křičeli a tleskali a zpoza burladera vyběhl jeden z torerů, aby býka odlákal a pikadoři mohli odjet. První třetina, zvaná suerte de varas, zkouška kopím, skončila. Jejím úkolem je býka zbrzdit, unavit, aby nenesl hlavu tak vysoko.

Druhé dějiství

Pikadora vystřídají banderilleros, vyzbrojeni ostnatými banderillami. Zasahují jimi býka do ran od kopí, nebo okolo nich. Zvyšující se bolest v šíji znemožňuje býkovi držet hlavu vzpřímeně. Banderilleros vbodnou tři páry hůlek do býkovy šíje, potrestané zvíře se prý zklidní a zkoncentruje. Ve skutečnosti je to tak, že vyčerpaný býk útočí z posledních sil na okolo pobíhající bandelieros, zmateně reaguje i na každý pohyb v tribunách a zcela otupen naráží do bednění ohraničující arénu.

Chlapíci s baderillami nastupovali jeden po druhém, první s modrými, druhý s červenými a třetí se zelenými hůlkami. Byl to klasický duel - na jedné straně arény stál býk, na druhé banderillero. Býk zaútočil a muž držící v ruce jednu barevnou hůlku se rozběhl přímo proti němu. Vypadalo to strašlivě, poněvadž se zdálo, že býčí roh projede torerovým tělem jako jehla ponožkou. Jenže muž běžel trošku obloukem, asi tak, jako když se rozbíháte ke flopu, a býkova dráha dělala k tomuto oblouku tečnu. Ve chvíli, kdy se střetli, se muž vyhnul smrtícímu rohu, vypjal se na špičky a sounož, s rukama vysoko zdviženýma, vbodl hůlky do býkova svalového hrbu na šíji. Zůstaly tam a diváci pochvalně vykřikli. Banderillero poté pokračoval v běhu a skryl se do burladera. S těmi hůlkami to nebylo vůbec lehké, většinou se zabodnout hůlky nepodařilo. Spadly do prachu, banderillerové to zkoušeli znovu a znovu, diváci bučeli a házeli do arény polštářky.

Třetí dějiství

Jakmile je býk dostatečně oslaben vyčerpávajícím zápasem, ztrátou krve a bolestí, koordinace jeho pohybů prudce klesá. Přichází "hrdina" matador, aby býkovi uštředřil poslední ránu. Zmučenému zvířeti vráží buď krátkou dýku mezi krční obratle, nebo meč, či kopí do srdce. Je to nejnebezpečbější část faeny, kdy matador drží muletu v levé a meč v pravé ruce, stojí proti býkovi metr od jeho rohů a ve chvíli, kdy býk zaútočí, odvede muletou jeho hlavu doprava dolů k písku arény, nakloní se přes jeho pravý roh a vrazí zahnutý meč do místa mezi býčími lopatkami, místa, které je velké asi jako pětikorunová mince. Když se to povede, meč zajede mezi lopatkami a žebry jako nůž máslem až k aortě, přetne ji a býk klesne na zem. Málokterý matador je však natolik zkušený, aby býka usmrtil první ranou. Umírající zvíře, většinou už neschopné pohybu, je pak za nadšeného jásotu publika barbarsky dobíjeno dalšími bodnutími. Při španělské koridě matador na závěr představení uřízně býkovi uši a oháňku a s vítězným gestem je vhodí do rozvášněného obecenstva.

Potom nastoupil Luis de Pauloba. V býkově šíji se pohupovalo několik hůlek a matador předváděl s muletou řady figur, které vázal dohromady, otáčel si černé, zaprášené a krvavé zvíře kolem těla jako šátek, obracel se k němu zády, klekal na kolena a nechával proletět špičku rohu pět centimetrů od svého nosu a diváci řvali blahem. Trvalo to tak asi pět sedm minut. Těsně před zabitím se Luis de Pauloba zastavil u barrery a vzak si od svého mečíře dlouhý a na konci zahnutý meč. Nastávala chvíle, které Španělé říkají okamžik pravdy, nastávala estocada neboli zabití býka mečem.

Luisovi de Paulobovi se manévr nepovedl. Traval desetinu vteřiny, kdy oba, matador i býk, splynuli v jedno zvíře, jakéhosi kentaura, ale meč narazil na kost, prohnul se jako podkova a pak vyletěl pět metrů vysoko. Diváci se smáli a pohrdavě pokřikovali, a de Pauloba, v obličeji celý zpocený, sebral svůj meč a pokusil se zabít býka podruhé. Napodruhé se práce podařila. Zvíře kleslo, de Pauloba zařval, asi ulehčením, diváci vstali a jali se aplaudovat, ve vzduchu, horkém jako u vysoké pece, stál sloup hutného pachu krve, oslepující slunce šílelo a já najednou zjistil, že mám otevřená ústa a křičím.

Závěr

Při zápase je býk zabit, a kdyby náhodou nebyl, kdyby zabil on matadora (což se ve Španělsku stává tak pětkrát ročně), musí být poražen a rozbourán hned poté. To proto, aby se nestalo, že by zvíře zápas přežilo a nastoupilo někdy později k dalšímu. Býk by tím získal nesmírné zkušenosti a torero by ho prakticky nemohl zabít. Ono je těžké býka zabít, i když se boj protáhne třeba jen o deset minut. Tak rychle se býk učí. "Správný" arénní býk je - pokud nedlí ve stádu - neuvěřitelně statečný a útočný a rozběhne se nejen proti člověku, nýbrž třeba i proti tygru nebo lokomotivě. Je velmi mrštný a rychlý.

Jeden takový zápas člověka s býkem netrvá déle než půl hodiny. Celá show však čtyři i více hodin. V sezóně býčích zápasů tak přijde o život během dne několik býků a koní.

Bojkot

Býčí zápasy je nejrozšířenější v těchto zemích - Španělsko, Portugalsko, Mexiko, jih Francie a Itálie. Pravidla, způsob a velikost provedení i obliba koridy veřejností se liší. Je zjištěno, že drtivé procento zahraničních návštěvníků koridy by po prvním shlédnutí býčí zápasy vícekrát nenavštívilo. Snahou ochranářských organizací po celém světě je proto přesvědčovat turisty, aby svou první návštěvu koridy nikdy nevykonali, čímž by její provozování ztratilo ekonomický efekt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

šmejdi

(Markéta, 19. 7. 2007 18:50)

Nechápu..vážně nechápu jek tohle někdo může udělat živé bytosti.
Když jsem to vyděla chtělo se mi brečet vzteky a lítostí.
Všechny ty šmejdy bych zavřela do klecí a dělala jim to samé.
Jak se jen mohou koukat na to bolest, strach a smutek, co ta zvířata mají v očích???

haha sraci

(tomik, 19. 7. 2007 11:08)

vydel sem lepsi ale jinak dobry

je to hnus

(:-(, 19. 7. 2007 1:08)

presne vystrilet !

:(((((

(Bilas, 19. 7. 2007 1:02)

Vystřílet tyhle lidi !!! Zlikvidlovat je!!! Nebo dělat ty pokusi na nich

Hajzlové

(Sonička, 12. 7. 2007 22:05)

To jsou ale zmetci....proč si tu bolest a to všechno kolem toho zkoumání nezkusej na sobě....chudinky zvířátka-maj taky právo na život a ne na takovou hnusnou smrt!!!

Petice

(Mona, 10. 7. 2007 9:47)

A nesla by treba nejaka petice_No ano vlastne i v blondynce2 to tak bylo ted jsem si zpomela

Musi

(Mona, 10. 7. 2007 9:43)

Snad to testovani musi jit nejak zrusit jako v Blondynce2 sakra to je strasne ty svine bych vyvradila kreteni lidi to je strasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak někdo tohle může dělat

(Adík, 7. 7. 2007 20:16)

hajzli,kreténi,debilové,jsou to hrozní hovada nejde to ani vyjádřit slovama jak je to hnusný bezbraný zvířata na 100% vim že žádná kosmetika za tohle nestojí jen aby si někdo mohl nakupovat krémy rtěnky apod.tak si nikdo neuvědomuje že kvůli tomu muselo nějaký zvíře trpět dělaj to proto aby měly prrachy a někteří ještě rádi viděj jak tam nějaký zvíře řve a ukrutně trpí všichni řikaj a myslej si co s tim já nadělám nic!!a takypomůže tady jen blbej komentář???nebudu se stim zaha zovat já taky než sem uviděla tyhle fotky tak sem si řikala dit s tim nic nenadělám já sama ale když se někdo podivá na ty obrázky tak si to až teď uvědomí tak by sme měli všichni něco proti tomu dělat je nás víc kteří bysme chtěli protestovat je nás víc těch kteří proti tomu chceme něco dělat!!!!!ti kterejm se se líbí zabíjet tich je určitě mín tak proti to mu podme všichi něco dělat neee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To je ale hnus ja si snad stezovat

(Lucie, 4. 7. 2007 12:24)

to je priserny!!!!!!!!!!!!!kdyby to delaly jim tak by se jim to urcite nelibilo nechapu jak nekdo muze byt tak bezcitny to je hotova kamastura hotevej zlocin nechapu proc to delaj asi by mely trochu pomoct ochranci zvirat

Hajzli!!!

(Hanča, 4. 7. 2007 12:14)

to jsou fakt hajzli kdyby to někdo dělal jim!! já si to zkopíruju na svůj web : www.everything-possible.estranky.cz Fůůůj zkurvení lidi!!!

STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT !!!

(STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT !!!, 3. 7. 2007 17:29)

Čtete někde nápis "Středisko pro výzkum léčiv a pharmaceut? Pěknej Barák, že? Asi mají ve vnitř spoustu takovejch těch baněk, co se v nich vaří "cosi" co mění barvy a všeho zajímavého, všelijaké trubičky a injekce a blablabla,prostě laboratoř.-Ne nemají, za těma krásnýma dubovýma dveřma jsou ještě jedny hermeticky nepropustné na vstup přes kódovou kartu. Za těmi dveřmi se většinou nachází jakási šatna,kde se ty "kreténi" převlékají, aby se náhodou nepotřísnili zvířecí krví. Najdete tam spostu malých zrezivělích klecí plných zvířat na odpis, tedy podle nich zvířata na "Důležitý vědecký výzkum přínosnému lidstvu". Ne,ne potom tam nejdete místnosti plný nějaké elektroniky a stolů, pod kterýma teče po podleze krev, která se samozřejmě spláchne hadicí, diť je to samozřejmě jedno-tak rozkucháme nějaké to zvíře, to je komentář vysokoškolského učně, který má v jedné ruce skalpel a v druhé kus koňského mozku. Co děláte chlape? "Zkoumáme, jestli vidí kůň černobíle,nebo barevně" Jo, a kvůli tomu zlividujete pět koní, kterým zaživa berete mozkový mok, aby byl ještě teplý a nesrazil se? Co můžeme dělat, je to naše nařízení.Zněla výmluvaUvědomte si, že třeba jenom proto, aby zjistili nakažlivost nějaké nemoci do živé tkáně,odstraní koni,který se ještě před týdnem pásl u vás za humny,celou levou část kůže,tak aby byli vidět vnitřní orgány´. A co nějaké sérum na znecitlivění? ne, radši ho přivážeme popruhy k železnému stolu, kde jsme ještě před chvílí rozvrtali dvacet koček, které teď leží v další místnosti v obrovském mrazáku,odkud poputují v modrých pytlích někam na skládku, kde se (až to z půlky sežerou červy) podpálí, aby to nějací lidé neobjevili. Co takhle kdyby někdo udělal takový pokus na človeku? Hned by ho tahali po soudech, a pak by ho zavřeli na hodně dlouho. Jo holt, tato věc patří mezi nejhorší na světě!!!

Citace z týdeníku News 2006

...

(anča, 2. 7. 2007 13:00)

podivejte se na http://www.svobodazvirat.cz ten kdo chce pomoct se určitě nestratí !!!

Je to hrůza

(Ondra, 13. 6. 2007 13:01)

Je to fakt hrozný nekteri lidi sou fakt moc zli kdyz vidim jak ty zvirata trapej tak kdyby to ty zvirata umeli nechal bych je at ty lidi co je trapej at je ty zvirata taky utrapej ty lidi sou fakt hnusny

HULVÁTI

(LUCIE, 12. 6. 2007 19:04)

AT SI DĚLAJ NA SOBĚ !!!!!!!!TOTO NEJSOU LIDI !!!!!!TO SOU NELIDSKÉ STVŮRY!!!!!HULVÁTI AŽ SE MI CHCE BREČET DEBILOVÉ JEDNI JAK BI SE JIM TO LÍBYLO !!!TŘEBA TA KRÁVA!!!JAK BY SE JIM LÍBYLO KDYBZCH JIM UDĚLALA DŽUZNU DO BŘICHA A JEŠTĚ ZA ŽIVA SE JIM TAM HRABALA !!!TO SOU NEUVĚŘITELNÍ HULVÁTI :!!!JÁ BYCH JE ZAŽALOVALA ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!!PRÝ ŽE JE TO NEBOLÍ!!!DEBILOVÉ!!SOU TO ......... ANI NEBUDU ŘÍKAT CO JEŠTĚ BY TYHLE JEDINÉ STRÁNKY KTERÉ ŘÍKAJÍ PRAVDU ZAVŘELI!!!A TO BY BYLA HRŮZA!!

HULVÁTI

(LUCIE, 12. 6. 2007 18:59)

HNUS TO ROZEŠLU VŠEM !!!!!!!!!!!!DĚS !!!!!!!NEJIM MASO!!!!!!!!!

OPRAVA CHYB aneb JAKÁ JE PRAVDA

(učitel býčích zápasů, 4. 6. 2007 18:12)

Pikador je na koni vždy. Koně nebývají starý a nevýkoný ( kdyby se býk rozeběhl proti koni o jakém je řeč tak by by kůň na zemi hnet a né pět ostrých kopí, ale jedno kopí pětrát.Musel ses dívat fakt pořádně že jsi viděl truhlíky.Na tom kopí příčka a né kroužek.Odjeli po prním píchnutí?! býka mají píchnout pětkrát.A k tomu tleskání proč by tleskali?pikadoři jsou jedni z nejneoblíbenějších.
K banderilleros:ostrými a né ostnatými hůlkami a stefují se jak dovedou. Býkovi hlava klesá a ubývají mu síly , bojuje z posledních sil,no jasně když ještě později dokáže matadora přehodit přes záda.Banderilleros který zabodne hůlky se běží schovat a nepobíhá kolem.Býk útočí na to co se hýbe a i když do ohraničení narazit může spíše však útočí na lidi v aréně a na muletu (látka kterou má matador),pláštěnku (kterou ná toreo).Býk a banderilleros nejso v aréně sami jsou tam také toreové a nikdy neběží rovně býkový naproti, ale poskakují na místě a má ne jednu ale dvě hůlky. V článku píšeš že býkům se pilují rohy a jinde žě "jen tak tak se vyhnul osrému rohu" navíc býk vejde do arény ve stejném stavu jako na pastvě a ne omámenej nějakými látkami.A niní matador: pokut matador nedokáže býka zabít musí ho zabít puntilero.Zabíjí ho dýkou nebo mečem, kopím tak před 100 lety. Popis zapíchnutí je podle toho z jaké strany proti sobě matador a býk stojí. Meč není až tak zahnutý.A skuste se mečem strefit do místa velké asi 22mm když se pohybuje. Každopádně možná se jen málokterému matadorovi se podaří zabít býka na první pokus, ale je jich dost skušených aby se to podarilo šasto.Pokud se matadorovy nepodaří zabít býka na na několikatý pokus je za posměšného řevu publika ( řvou na matadora)... Matador si získanou trofej nechá a může být rád když získá jedno ucho natoš ocas.

ZNÁM LEPŠÍ SRÁNKY NĚŽ TUHLE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kecičky

(znalec, 4. 6. 2007 15:05)

1.
Tito býci nežijí v žádném betonovém vězení, jak tu někdo psal. Žijí na volných pastvinách, což se nedá říct o českém skotu. To naši býci žijí ve velkochovech.
2.
Aréní býci jsou speciálního plemene. Jak se v textu výše píše jsou nezvykle útoční, rychlí,...atd. Tyto býky by nikdo nechoval jen pro maso. No posuďte to sami. Chovali byste se útočné, šlachovité býky, kdyby jste si mohli chovat klidné, masité voly?
3.
ÚRYVEK Z KNIHY "LA CORRIDA":
Španěl rozeznává dva druhy býka. "Toro domestico" je zvíře nezajímavé. Býk zápasník se jmenuje "toro bravo", býk statečný...Je prý třeba vidět tři býčí zápasy, aby se z předsedy "spolku pro ochranu zvířat" se stal přesvědčený fanoušek tauromachie.

bleeeeeeeeeeee

(diana012, 1. 6. 2007 23:48)

jsou to s prominutim debilci fakt at to delaji an svych telech kdyz se jim to tak libi a ne na chudacich byzbranych zviratkach

hruza

(ppppp, 26. 5. 2007 11:25)

nejim maso

to je hruza..jak jim pomoct

(Nikyjojo, 13. 5. 2007 7:37)

To je hrozné...byt člověkem na ochranu zirat tak je zažaluju...muzou to udelat?je divne ze to neudelali vi o tom?jo a dekuji zes to semka dala...aspon si uvedomime vsichni za tyrani zvirat neni jenom o psech atd.....ale take o kockach kralíkách...........fuuuuuuuuuuj


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »